Palócbokréta Hagyományőrző Egyesület
Székhelye: 3240 Parád, Kossuth Lajos út 128.
Csoportvezető: Horváth Géza
Telefon: +36 36/ 364-941
A csoport 1995-ben alakult. Műsoraiknak anyagát a palóc hagyományokra építik. A palóc népszokásokat eredeti forrásokból kutatták fel, állították össze szakemberek segítségével.
2006-ban színvonalas tevékenységük elismeréseként megkapták a „Heves Megyéért” kitüntető díjat.
7 alkalommal jelentkeztek országos minősítésre és mindegyiken megkapták az Arany fokozatot. Egerben, 2009-ben térségi „Kiváló” minősítést szereztek.
Parád Község Önkéntes Tűzoltó Egyesülete
Székhelye: 3240 Parád, Kossuth Lajos út 91.
Parancsnok: Gáspár Imre
Elnök: Simon Sándor
Az egyesület 1962-ben alakult és azóta folyamatosan működik. Feladata Parád településének tűz, árvíz és katasztrófavédelemben történő segítségnyújtás. Jelenleg 19 fővel működik az egyesület. Tűzeset, viharkár, baleset vagy egyéb olyan helyzetben, amikor segítségre van szükség, a 105-ös ingyenes számot kell hívni, amely a Megyei Katasztrófavédelmi Szolgálat telefonszáma. Itt felvilágosítást adnak a további teendőkről, illetve intézkednek a veszély elhárításáról. Szükség esetén a helyi önkéntes tűzoltók elérhetőségeit is meg tudják adni, akik ezt követően a helyszínre érkeznek.
Parád SE
Székhelye: 3240 Parád, Kossuth Lajos út 91.
Elnök: Nagy András
Shotokan Karate szakosztály:
Parádon 2011 februárjától, Eged László 3 danos karate szakedző vezetésével indult Shotokan Karate edzés 20-25 fővel. A színvonalas, tradicionális harcművészet gyakorlására gyermekeknek (már 9 éves kortól) és felnőtteknek egyaránt lehetőségük van. A karatékák időközönként szintfelmérő vizsgát tesznek, így egyre előrébb tudnak haladni a ranglétrán, amelyet az öv színeivel jeleznek. A vizsgákon kívül edzőtáborok és versenyek is színesítik a karate pályájukat. A versenyzők a különböző versenyeken - mint pl. a regionális, országos nemzetközi és diákolimpián is - nagyon eredményesen szerepelnek. A csapatnak már sikerült Európa és Világbajnokságról is érmet szerezni, amelyre nem csak Parád, de Magyarország is büszke lehet.
Parádi Egészség és Otthonvédők Köre
Székhelye: 3244 Parádfürdő, Peres út 1.
Elnök: Czentner Istvánné
Az egyesület célja:
egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító-, illetve egészségügyi rehabilitációs tevékenység nevelés és oktatás, ismeretterjesztés természetvédelem környezetvédelem.
Az Egészségvédő Kör 1990-ben alakult. Fontosnak tartják, hogy széleskörű felvilágosító munkával, előadások és más rendezvények szervezésével, a természetes élet- és gyógymódok alapvető elméletét és gyakorlatát megismertessék a tagsággal és a lakossággal. Elő kívánják mozdítani a természetes életmód és testi-lelki edzettség kialakulását, növelni a lakosság és a tagság, különös tekintettel az ifjúság természet szeretetét és környezetünk megóvását.
Parádi Gyermekekért Alapítvány
Székhelye: 3240 Parád, Kossuth Lajos út 123.
A kuratórium elnöke: Veres Anita
Az alapítás éve: 1991
Az alapítvány célja az oktatás feltételrendszerének folyamatos biztosítása, fejlesztése, az általános kulturális színvonal emelése óvodai és általános iskolai szinten, az oktatás illetve a közművelődés területén, Parádon. Az alapítvány kedvezményezettjei a település óvodás, általános iskolás tanulói és ifjúsági szerveződései. Az alapítvány közreműködik az oktatási eszközállomány bővítésében, valamint az ifjúsági kulturális-sport és nevelési képzésének elősegítésében. Segíti továbbá a természetvédelemmel, állatvédelemmel kapcsolatos tevékenységeket. Elősegíti a fiatalok környezeti nevelésének hatékonyságát, a helyi környezetvédelem céljainak megvalósulását. Segítséget nyújt a Gyermek- és Ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúság érdekképviselet területén. Támogatást, kedvezményt és szolgáltatást nyújt a fiatalok számára.
Parádi Kulturális Szervezet (PAKSZ)
Székhelye: 3240 Parád, Kossuth Lajos út 123.
Elnök: Jónásné Zaja Zsuzsanna
A Parádi Kulturális Szervezet 2014 februárjában alakult. Jelenleg 19 taggal működik. A szervezet tagjai a megalakulást megelőzően célul tűzték ki a középkorosztály megmozdítását, illetve a település kulturális életében való részvételt.
A szervezet céljai, tevékenységi körei:
Ifjúsági közösségi programok szervezése (pl. ifjúsági estek, ifjúsági találkozók, sportprogramok, vetélkedők)
Közművelődési, közösségfejlesztési programok szervezése (pl. hagyományőrző programok, sportprogramok, túrák)
Információáramlás fejlesztése (pl. online-offline megjelenés, hirdetőfelületek készítése, rekonstruálása)
Parádi Polgárőr Egyesület
Székhelye: Parád, Kossuth Lajos út 128/a.
Elnök: Nyilas Kálmán
Telefon: 06/30 621-5234
Vezetőségi tagok: Seress József, Kívés Ernő
Az egyesület rögzített alapszabály szerint működik 1991 óta. Az önkormányzat térítésmentesen biztosított helységet. Tagjaink olyan lakosok, akik biztonságunk érdekében tenni akarásukkal vállalták, hogy a településünkön, illetve annak környezetében a szabadidejüket feláldozva tevékenyen részt vesznek a közrend és közbiztonság fenntartásában, megóvásában. Hiszünk abban, hogy községünk lakosainak megelégedésére tudunk tenni azért, hogy Önök nagyobb biztonságban érezzék magukat és értékeiket. Végzett munkánk fő célja a bűnmegelőzés, a gyermekek és fiatalkorúak védelme, szabálysértések megelőzése. Részt kívánunk vállalni a településen lévő rendezvények biztosítási és forgalmi irányítási feladataiban, esetlegesen bekövetkezett események kárenyhítési munkálataiban és a köztisztaság megóvásában.
Szolgálati feladatokat havi tervezéssel látunk el a hét több napján. Ilyen esetekben minden alkalommal tartjuk a kapcsolatot a Rendőrkapitánysággal, illetve a körzeti megbízottakkal. Több alkalommal tettünk jelzést mind a rendőrség, mind az önkormányzat felé, amely vagy gyanús személyek mozgására utalt, vagy pedig a vagyonbiztonsággal volt kapcsolatos.
A fenti feladatok ellátására jármű van biztosítva.
Jelenleg 18 fővel teljesítünk szolgálatot, de minden olyan személyt várunk körünkbe, aki úgy érzi, hogy van kedve tenni azért, hogy településünk minél biztonságosabb legyen. Jelentkezési szándékát az egyesület bármely tisztségviselőjénél vagy tagjánál be lehet jelenteni.
Amennyiben Ön vagy vállalkozása támogatni szeretné egyesületünket, jelezze az egyesület elnökének.
Takarékszövetkezetnél vezetett számlaszámunk: 62000150-10010031
Kitüntetés:
2012-ben az Országos Polgárőr Szövetség elnöke, Nyilas Kálmán polgárőr elnököt „Polgárőr Érdemkereszt” ezüst fokozat kitüntetésben részesítette a polgárőr mozgalomban végzett tevékenysége elismeréseként.
Parádi Idegenforgalmi és Kulturális Egyesület
Az Egyesület neve: Parádi Idegenforgalmi és Kulturális Egyesület
Rövidített neve: PIKE
Alapítás éve: 2015
1. Az Egyesület célja:
Parád és környéke idegenforgalmának és kulturális életének a segítése, fejlesztése, fellendítése Ehhez köthetően:
- tudományos tevékenység, kutatás
- nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretszerzés
- kulturális tevékenység, kulturális örökség megóvása, műemlékvédelem
- kulturális tevékenység, kulturális örökség megóvása, műemlékvédelem
- turisztika, turisztikai szolgáltatások
2. Az Egyesület tevékenysége:
Az Egyesület céljai elérése érdekében többek között az alábbi tevékenységeket végzi:
- együttműködik más helyi szervezetekkel, egyesületekkel, alapítványokkal
- pályázatokat nyújt be és projekteket valósít meg
- rendezvényeket szervez
- önkénteseket foglalkoztat
Az Egyesület működésére vonatkozó általános szabályok:
- Az Egyesület működési területe, hatóköre kiterjed Parád és településrészei területére, valamint a környező településekkel való együttműködésre.
- A szervezetben végzett munka – mind a tagok, mind a tisztségviselők részéről – önkéntes, ezért díjazás nem jár.
- Az Egyesület kiadásait elsődlegesen tagdíjakból, pályázati támogatásokból, adományokból fedezi.
- Az egyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.
Cél szerinti besorolása: Kulturális és információs, kommunikációs tevékenység
Képviselője: Csortos Béláné, elnök
Bognár Ferenc, alelnök
Csortos Imréné, titkár
Elnökségi tagok:
Farkas Zoltán
Percze Lóránt
A PIKE jelenlegi létszáma 57 fő.